7 Mayıs 2013 Salı

Bazı Mekanlar Çok Şahane Vol.2

Geçtiğimiz günler de minnoş mekan bulucusu, pek sevgili arkadaşımız Sibel ile kahvaltı yapmak için sözleştiğimiz de, "sizi şahane bir yere götüreceğim" dedi ve kendimizi bir anda İstanbul'a 5.Kat'dan bakarken bulduk.: )

Sinema ve tiyatro oyuncusu Yasemin Alkaya'ya ait olan mekan, Cihangir'de bir ara sokakta bulunan binanın 5. katında olduğundan adı 5. kat.
 


Evet ilk kez kahvaltı yapmak için gittiğimiz 5. Kat aslında üç katlı. Giriş katının kendine özgü tasarımı, bohemliği ne güzel bir yer burası dedirtmeye yeterken, "daha bu ne ki?" der gibi bir anda kendinizi güzelden de öte bir yerde mekanın terasında buluyorsunuz.


Biz terasta oturduk ve kahvaltı tabağı sipariş ettik.Mekanın  Cihangir'de bulunmasının da etkisiyle herhalde fiyatlar ortalamanın biraz üstünde.Ama o muhteşem manzaraya kesinlikle değer.


Fotografta da gördüğünüz gibi reçel tabakları aşk dolu : ) Sunumu gayet başarılı olan kahvaltı tabağı yetmicekmiş gibi gözüksede gayet de doyuruyor merak etmeyin.

Sırf bu mekana İstanbul'a 5.Kat'dan bakmak için bile kesinlikle gidilmeli.Şapşal şapşal gülüp büyüleneceğinizden eminim.
                                5. Kat Cafe Bar Restaurant 
              Soğancı Sokak No: 7 Kat 5 Cihangir İstanbul T: 0212 293 37 74

 

Yorum Gönder