26 Ağustos 2013 Pazartesi

Dikdörtgeni ortadan sıkıyorsun fiyonk oluyor.


Selam Tatlılar : )
Bayramdı seyrandı, Bozcaada ve İzmir tatilleri derken bir süre özledik buraları. Biz bir şeyler paylaşamasak da sizin paylaşımlarınızı takip edip,  pek güzel yorumlarınızı cevaplamaya çalıştık. 

Bozcaada gerçekten insana ilham veren masal diyarı gibi bir yer, doyamadan yine buralara döndük. Detayları ve fotoğrafları da en kısa süre de sizlerle paylaşıcam.

Bugün, takınca insana mutluluk veren, yapımı çok basit rengarenk fiyonklar var blogumuzda. Buyrunuz;
Bir şey dikerken artmış kumaşlardan ya da kullanmadığınız herhangi sert bir kumaşı dikdörtgen şeklinde kesiyoruz.Daha sonra aşşağıda ki fotoğrafda da görmüş olduğunuz gibi bir parmak kalınlığında aynı kumaştan ya da renkli yapmak isterseniz başka bir kumaştan şerit kesiyorsunuz.Ve tam dikdörtgen kumaşın ortasından bağlıyorsunuz.


Arkasına da slikon ya da iğne iplik ile kullanmadığınız tokalarınızın arkasını tutturuyorsunuz. Küçük yaptığınız kurdelaların arkasına tel toka bile geçirseniz gayet güzel tutuyor saçı.


Bu da yukarıda tarif ettiğim kumaşla yaptığım kurdelanın örgü ile yapılmış hali. Aynı işlemi örgü ile de yapabilirsiniz. Hatta en sevdiğim fiyonk toka bu.Hatta bunlara urdela takıp papyonda yapabilirsiniz.


Yorum Gönder